Trimble R10

Project Description

GNSS prijímače:    R2     R8s     R10LT     R10     Geo 7X     R9s      Catalyst


Najvyspelejší GNSS prijímač do náročných podmienok


GNSS presnosť

8 mm H / 15 mm V

Meranie bez SKPOS cez

xFill, RTX, OmniSTAR

Špeciálne technológie

HD GNSS, Trimble 360, SurePoint


GNSS prijímač Trimble R10 je vlajkovou loďou spoločnosti Trimble. Združuje tie najmodernejšie technológie v oblasti GNSS merania. Využíva najpokročilejšie technológie pre komunikáciu a prepojenie so zariadeniami vyžadujúcimi presnú polohu ako sonary, skenery, georadary a pod. Je výnimočná aj výnimočnými spôsobmi merania. Umožňuje meranie s 2 cm presnosťou cez korekcie poskytovanými cez satelit – bez nutnosti využitia internetu či rádia. V oblastiach so zlým pokrytím internetu umožňuje meranie aj po výpadku korekcií z SKPOS bez nutnosti zásahu počas merania. Vďaka vylepšenému systému náklonu umožňuje meranie aj s naklonenou výtyčkou. Vďaka integrovanému 3.5G modemu, WiFi, rádiu a NMEA výstupov rozširuje možnosti merania aj v náročných podmienkach.

Kľúčové vlastnosti

 • výkonné 672-kanálové riešenie s technológiou Trimble 360 ​​prináša najmodernejšie satelitné sledovanie
 • podpora všetkých družicových systémov: GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou, SBAS, NavIC, QZSS
 • možnosť prepojenia s Android a iOS aplikáciami
 • špičkový procesor HD GNSS umožňuje rýchlejšiu inicializáciu než iné GNSS prijímače
 • Trimble SurePoint™ plne kompenzuje náklon výtyčky. Umožňuje meranie aj s naklonenou výtyčkou
 • elektronická libela sa zobrazuje na obrazovke kontrolnej jednotky
 • Trimble CenterPoint RTX prináša GNSS korekcie cez satelit alebo internetové pripojenie kdekoľvek na svete. 2 cm presnosť dostávate v RTK režime alebo môžete využiť službu pre post-processing
 • technológia xFill kompenzuje výpadky internetu tým, že po výpadku korekcií z SKPOS automaticky prijíma korekcie z RTX satelitu. Po nabehnutí internetu sa opäť pripojí na službu SKPOS. Bez nutnosti zásahu tak bez problémov meriate v oblastiach so zlým pokrytím internetu
 • obsahuje moderné technológie ako 3.5G modem, WiFi, rádio modem
 • malý a vyvážený dizajn uľahčuje meranie v teréne
 • výnimočnosť získal aj vďaka upínaniu na výtyčku jedným klikom – už žiaden závit
 • navýšila sa aj kapacita batérií, kde stav nabitia si viete pozrieť priamo na batérii
 • pamäť 6 GB poskytuje obrovský priestor aj pri monitoringu či dlhom statickom meraní

Presné mapovanie nech ste kdekoľvek

Trimble R10 vďaka vylepšenému sledovaniu družíc umožňuje presné meranie aj v náročnejších podmienkach.

Ak sa nachádzate v oblastiach, kde vypadáva internet, s technológiu xFill bez akéhokoľvek zásahu meriate aj po výpadku signálu s CM presnosťou.

Ak ste v oblastiach kde nie je vybudovaná infraštruktúra VRS siete alebo v nej nie je žiadne pokrytie internetom, môžete využiť službu RTX a s 2 CM presnosťou merať pomocou korekcií zo satelitu kdekoľvek na svete.

Trimble R10 nič nezastaví!

Ochrana pred nesprávnym zameraním

Integrovaný systém náklonu automaticky upozorňuje na zle urovnanú výtyčku počas merania.

Elektronickú libelu zároveň vidíte na obrazovke kontrolnej jednotky, čo rapídne zlepšuje meranie, nakoľko nemusíte súčasne sledovať displej aj libelu na výtyčke počas merania.

Vďaka senzorom náklonu, magnetometrom, akcelerometrom a GNSS signálom umožňuje vylepšená technológia Trimble Sure Point určovať presnú polohu bodov aj pri naklonenej výtyčke do 15°.

Plná efektivita s najnovším softvérom Trimble Access

Pre čo najefektívnejšie využitie Trimble R10 odporúčame využívať pre GNSS meranie kontrolnú jednotku Trimble TSC7 v kombinácií s najnovším poľným softvérom Trimble Access.

Trimble Access je v slovenčine, obsahuje všetky metódy merania a vytyčovania. Taktiež v ňom nájdete využitie výpočtových funkcií COGO. Novinkou je tiež možnosť využívania online WMS máp, súborov s BIM mapami, .dxf, .shp, .txt, .csv a pod.

Vďaka výkonnému riešeniu Trimble TSC7 môžete využívať veľké vstupné dáta, pracovať s 3D .dxf alebo podklad z BIM. Taktiež môžete filtrovať tieto vstupy prípadne si tieto súbory „rozbiť“ na línie a body pre čo najľahšie vytyčovanie.

Trimble TSC7 taktiež využíva až 12 rýchlych tlačidiel, ktoré si sami nastavíte pre čo najrýchlejšie sa prepínanie medzi obľúbenými funkciami.

Taktiež veľká obrazovka poskytuje vysoký komfort nie len dobrou čitateľnosťou. Pri meraní, vytyčovaní a výpočtoch je obrazovka rozdelená na dve časti, takže vidíte aj mapu aj to čo meriate.

Spoločnosť Geotronics Slovakia, s.r.o. ponúka možnosť bezplatného predvedenia na mieste, ktoré si vyberiete.

Rezervácia predvedenia:

1.) telefonicky: +421 918 868 633 (Ing. Dominik Laufík – predaj a podpora)

2.) mailom: obchod@geotronics.sk

3.) pomocou dotazníka:

Please wait...