Trimble R1

Project Description

Veľmi presný vreckový GNSS prijímač prepojiteľný s ľubovoľnými zariadeniami a aplikáciami pre GIS.

Trimble R1 je odolný, kompaktný a flexibilný GNSS prijímač poskytujúci profesionálny zber dát. Celý tento malý a ľahký systém je ovládaný mobilným zariadením spojeným cez Bluetooth. Nezáleží  na tom aké mobilné zariadenie používate, pretože Trimble R1 podporuje ako iOS tak aj operačné systémy Android Windows.  S týmto kompaktným GNNS zariadením dosiahnete presnosť, ktorá zvýši hodnotu vašich nameraných dát.

Prístroj je navrhnutý pre spojenie s najnovšími mobilnými zariadeniami použiteľnými kedykoľvek a kdekoľvek. S prijímačom Trimble R1 máte zaistený profesionálny zber dát na viacerých miestach, pretože podporuje viaceré satelitné systémy ako GPS, GLONASS, Galileo Beidou. Tým umožňuje určovanie polohy v reálnom čase bez potreby postprocesného spracovania. S dostupnými korekciami SBAS, RTX či VRS zbierate dáta s deklarovanou presnosťou kdekoľvek na svete. Použitím voliteľnej služby Trimble ViewPoint RTX dosiahnete submetrovú presnosť prostredníctvom internetového pripojenia na miestach s dostupným dátovým spojením alebo pomocou korekcií so satelitov v odľahlých oblastiach.

Možnosti ovládania prijímača Trimble R1 je viacero, či už softvérmi od spoločnosti Trimble ako napr. Trimble TerraFlex, Trimble TerraSync, Trimble Positions alebo použitím aplikácií tretích strán, ktoré sú taktiež podporované. S GNSS prijímačom Trimble R1 si budujete vlastnú cestu, ktorou sa chcete vydať. Hlavnými výhodami sú odolnosť, hmotnosť a kompaktnosť,  takže prijímač si môžete doslova vziať všade.

S váhou iba 187 g a rozmermi  11.2 cm x 6.8 cm x 2.7 cm sa skutočne jedná o jednoduché a efektívne prenosné zariadenie. Bezdrôtové spojenie je zabezpečené pomocou Bluetooth konektivity. Prijímač môže byť umiestnený na tyčku, vložený do vrecka na bunde či na opasok nohavíc, pričom z každého miesta zabezpečí dostatočnú presnosť pri určovaní priestorovej polohy. Viac ako 10 hodinová výdrž batérie vám zaručuje bezproblémové celodenné meranie v teréne, navyše s odolnosťou IP65 aj v naozaj drsných podmienkach.

Produktové video

Trimble

R2

Pro 6H/6T

R1

DGNSS presnosť po postprocesingu*

> 1 cm

10 cm / 50 cm

50 cm

DGNSS presnosť v reálnom čase*

> 1 cm

10 cm / < 1 m

< 1 m

H-star technológia

Nie

Áno/Nie

Nie

GLONASS

Áno

Áno/Voliteľný cez Floodlight

Áno (Voliteľný)

EVEREST multipath kompenzácia

Áno

Áno

Áno

Integrovaný GNSS prijímač a anténa

Áno

Áno

Áno

RTX kompatibilita

Áno

Nie

Áno (Trimble ViewPoint RTX™)

Integrovaný SBAS

Áno

Áno

Áno

Integrovaný OmniSTAR

Áno (VBS, HP alebo G2)

Nie

Nie

NMEA výstup

Áno (voliteľný)

Áno (voliteľný)

Áno (Okrem-RTX)

RTCM vstup

Áno

Áno

Áno

Integrované Bluetooth

Áno

Áno

Áno

Hmotnosť

1,08 kg

1,04 kg

0,187 kg

Výdrž batérie

5 hodín (v závislosti od teploty)

> 12 hodín

> 10 hodín

Odolá pádu z výšky

2 m na betón

1,2 m na preglejku na betóne

1,2 m na preglejku na betóne

Odolnosť voči prachu a vode

IP65

IP65

IP65

Prevádzková teplota

-20°C až 55°C

-20°C až 60°C

-20°C až 60°C


* – pre detailné informácie o produktoch pozrite datasheet alebo FAQ. Uvedené presnosti sa vzťahujú k najnovším verziám poľných a kancelárskych softvérov

Spoločnosť Geotronics Slovakia, s.r.o. ponúka možnosť bezplatného predvedenia na mieste, ktoré si vyberiete.

Rezervácia predvedenia:

1.) telefonicky: +421 915  765 910 (Ing. Peter Ondruš – GIS špecialista)

2.) mailom: obchod@geotronics.sk

3.) pomocou dotazníka:

Please wait...